21.01.2021
<< wstecz

Promocja w Odrzywole


W dniu 16 maja 2015 roku o godz. 17.oo w Sali Konferencyjnej Urzędu Gminy w Odrzywole, swoją kolejną książkę pt: „Łęgonice Małe. Wenecja Zapilcza”, promował Andrzej Zygmunt Rola – Steżycki.

Jest to już kolejna publikacja tego Autora, odnosząca się do dziejów zachodniej części Zapilcza. Tym razem  o pięknej wsi nadpilickiej – niegdyś mieście -  obchodzącej  w roku bieżącym 595 rocznicę przyznania jej praw miejskich (1420).u-boat watches outlet

Treść tej interesującej publikacji - zaprezentowanej w formie albumu – zawiera nie tylko piękne fotografie, ale też arcyciekawe i nieznane dotąd informacje. Także odnoszące się do siostrzanej wsi Łęgonice Duże, położonej na przeciwległym – północnym brzegu Pilicy – już w powiecie grójeckim.

Książka jest więc adresowana do wszystkich miłośników historii i regionu, również przyległej Grójecczyzny, której treść w poważnym fragmencie dotyczy.

Napisana przystępnym i barwnym językiem, jest drugą – po wydanej w roku 2013 książce pt: „Różanna. Wieś w gminie Odrzywół” – częścią odrzywolskiej trylogii, nad której częścią trzecią pt: „Odrzywół. Gród Dobrogosta” autor pracuje.

Całość założenia stanowić będzie okolicznościowy prezent dla mieszkańców nie tylko gminy Odrzywół, knockoff bags ale też zainteresowanych dziejami regionu i jego walorów krajoznawczych, przygotowanym na okoliczność 600-lecia praw miejskich Odrzywołu (1418).

Karolina Kępska