18.11.2017
<< wstecz

I Zjazd rodziny Ossowskich herbu Prus I


W dniach 26 – 28 czerwca 2017 roku w Ośrodku Wypoczynkowym „Bory Tucholskie” w Okoninach Nadjeziornych w gminie Śliwice powiatu tucholskiego, odbył się I Zjazd rodziny Ossowskich herbu Prus I. Organizatorem tego spotkania był Piotr Ossowski, autor też rodzinnej monografii pt.: „Saga rodu Ossowskich”

On to wraz z Komitetem Zjazdowym i starostą spotkania doprowadził do tej rodzinnej uroczystości, która w tych dniach  zgromadziła ponad 230 osób.

W  bardzo rozbudowanym programie – rozpoczętym mszą św. w kościele parafialnym w Śliwicach, przy wielu atrakcjach i nie kończących się rozmowach rodzinnych, Ossowscy mieli okazję poznać się  osobiście i wymienić doświadczenia związane z własnymi próbami  podejmowania prac nad genealogia poszczególnych linii rodowych.

Ród ten wywodzi się z Ossowa w gminie Śliwice. Protoplastą zaś jest Jan, któremu w roku 1374  Wielki  Mistrz Winryk von Kniprode nadał 20 włók ziemi na Ossowie.

Wśród zaproszonych gości Zjazdu, był dyrektor Instytutu Genealogii – Andrzej Zygmunt Rola – Stężycki, badający najstarsze dzieje tego rodu i autor obszernego wstępu do monografii autorstwa Piotra Ossowskiego. Za udział w pracach nad dziejami Ossowskich, ci nagrodzili go okolicznościowa plakietką z imiennym podziękowaniem, on zaś wygłosił też okolicznościowe przemówienie.

Karolina Kępska

inkjet paper inkjet photo paper inkjet paper for printer wholesale inkjet photo paper cheap photo paper cheap photo paper online inkjet paper for photos best inkjet paper for photos