21.01.2021
Muzyczna Różanna

W dniu 14 lipca 2013 roku o godz. 16.oo we wsi Różanna w gm. Odrzywół, pod hasłem: „Muzyczna Różanna”,  rozpoczął się „Piknik u Andrzeja”, zorganizowany z inicjatywy Andrzeja Zygmunta Roli – Stężyckiego – publicysty, dyrektora Instytutu Genealogii – mieszkańca Różanny.

CZYTAJ CAŁOŚĆ...
Łochowskie Gimnazjum
W dniu 9 maja 2013 o godz. 13.oo w  na zaproszenie dyrektora Państwowego Gimnazjum w Łochowie gościł tam Andrzej Zygmunt Rola – Stężycki – dyrektor Instytutu Genealogii. Zebrani licznie w Sali Informatycznej szkoły nauczyciele i uczniowie, z zainteresowaniem wysłuchali jego wykładu pt: „Genealogia – hobby czy obowiązek?”
CZYTAJ CAŁOŚĆ...

Herb Gminy Pniewy
W dniu 10.05.2013 o godz. 13.oo w Państwowym Gimnazjum Publicznym im. Papieża Jana Pawła II w Kruszewie, odbyła się uroczysta sesja Rady Gminy. Wśród zaproszonych gości byli: wicestarosta grójecki – Andrzej Różycki,Audemars Piguet Replica burmistrz Gmini i Miasta Grójec – Jacek Stolarski, wójtowie gmin sąsiednich, przedstawiciele policji, Straży Pożarnych, organizacji i stowarzyszeń, oraz licznie zgromadzeni mieszkańcy gminy.
CZYTAJ CAŁOŚĆ...
Autorskie show w Odrzywole
W dniu 26.04.2013 o godz. 18.oo w Sali Konferencyjnej Urzędu Gminy w Odrzywole (pow. przysuski) miała miejsce – pod auspicjami Gminnej Biblioteki Publicznej - niecodzienna impreza. 
CZYTAJ CAŁOŚĆ...

Sukces literacki
W dniu 21 marca 2013 roku o godz. 17.oo w Kawiarni Artystycznej  Powiatowego Centrum Kultury i Sztuki im. Marii Konopnickiej w Ciechanowie,  odbył się finał i rozstrzygnięcie IX Konkursu na Książkę Roku 2012 Związku Literatów na Mazowszu. tym razem w ramach XIII Światowego Dnia Poezji ustanowionego przez UNESCO.
CZYTAJ CAŁOŚĆ...
Konkurs poetycki – nasz laureat
W tym roku odbył się już III Ogólnopolski Konkurs Poetycko-Prozatorski Puls słowa dla lekarzy i lekarzy dentystów. Konkurs organizowany jest przez Okręgową Izbę Lekarską w Warszawie, SZPZLO Warszawa Praga- Północ, i Naczelną Izbę Lekarską.
CZYTAJ CAŁOŚĆ...