12.11.2019
Nowa książka o regionie!
Z początkiem września 2006 roku, na rynku księgarskim pojawiła się nowa, oryginalna publikacja, traktująca o dziejach rezerwatu przyrody "MODRZEWINA" w Małej Wsi w gminie Belsk Duży, w powiecie grójeckim. Książka pt:" Modrzewina. Przyroda i historia" wydana została ze środków Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych i Nadleśnictwa Grójec, pod redakcją naukową dr Romana Zielonego z Katedry Urządzania Lasu, Geomatyki i Ekonomiki Leśnictwa SGGW w Warszawie.
CZYTAJ CAŁOŚĆ...
Konkurs w Jaktorowie
W dniu 9.06.2006 w Jaktorowie pow. Grodzisk Mazowiecki (tam w roku 1627 ubito ostatniego w Polsce tura) miał miejsce finał konkursu genealogicznego pn: „Poznaj swoich przodkow – drzewo genealogiczne mojego rodu” – organizowanego z okazji 580 – lecia udokumentowanej historii Jaktorowa, przez Bibliotekę Publiczną w Jaktorowie i Kancelarię Prawną „POLONIA” w Warszawie, pod patronatem Wójta Gminy Jaktorów i Rady Powiatu Grodzisk Mazowiecki.
CZYTAJ CAŁOŚĆ...

Rozmowy o genealogii
W dniu 15.05.2006 Publiczne Gimnazjum w Belsku Dużym w powiecie grójeckim, gościło dyrektora Instytutu Genealogii - Andrzeja Zygmunta Rolę - Stężyckiego. Spotkanie zorganizowane zostało przez uczniów klas III Gimnazjum, inspirowanych przez kierowniczkę biblioteki szkolnej, panią Paszkowską.
CZYTAJ CAŁOŚĆ...
Genealogia w szkole
W dniu 12.05.2005 r. o godz. 9.oo, uczniowie klasy V Szkoły Podstawowej nr 1 im. Gabriela Narutowicza w Grójcu - wraz z wychowaczynią Danutą Długowską – zorganizowali spotkanie sympatyków historii, na które zaprosili dyrektora Instytutu Genealogii w Grójcu, Andrzeja Zygmunta Rolę – Stężyckiego.
CZYTAJ CAŁOŚĆ...

Chełmińskie spotkania
W dniu 27.04.2006 r. przebywał w Chełmnie – na zaproszenie Dyrekcji Muzeum Regionalnego i Liceum Ogólnoksztalcącego – dyrektor Instytutu Genealogii, Andrzej Zygmunt Rola – Stężycki. Kontynuując cykl tematyczny – podjęty w roku 2005 - wygłosił wykład pt:” Genealogia – hobby, snobizm czy...obowiązek”. Pierwszy w LO o godz. 13.oo, kolejny zaś w chełmińskim Ratuszu o godz. 16.30.
CZYTAJ CAŁOŚĆ...
Przekręty historii
W dniu 10.04.2006 na zaproszenie Dyrekcji i zespołu pedagogów biblioteki Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki we Włodawie, gościł tam dyrektor Instytutu Genealogii w Grójcu – Andrzej Zygmunt Rola – Stężycki. Wygłosił wykład pt.: „Przekręty historii“, odnoszący się do polskich postaci historycznych i problemu narosłych wokoł nich mitów.
CZYTAJ CAŁOŚĆ...