19.07.2018
Dorobek literacki
W dniu 30 września 2016 r. Andrzej Zygmunt Rola-Stężycki był gościem Biblioteki Publicznej im. Medarda Downarowicza w Łochowie. Pisarz zadebiutował w 2002 roku książką autobiograficzną pt. „Bąbel w kałamarzu”. Do 2016 r. wzbogacił swój dorobek pisarski o osiemnaście książek a także o ok. pięćdziesięciu biografii rodzinnych.
CZYTAJ CAŁOŚĆ...
Bieg historii
W dniu 24 września 2016 roku o godz. 15.oo w Sali Klubu „GALERIA” Grójeckiego Ośrodka Kultury w Grójcu zebrała się grupa młodzieży uczestniczącej w jednym z etapów projektu pn. „Bieg historii”, realizowany przez Akademię Liderów pod patronatem Fundacji Świętego Mikołaja w Warszawie.
CZYTAJ CAŁOŚĆ...

Warsztaty w Warce

W dniu 8.07.2016 r. Gminna Instytucja Kultury „Dworek na Długiej” w Warce, zorganizowała w ramach zajęć wakacyjnych,swiss replica watches interaktywne warsztaty dla dzieci p.n.: „Geneza herbów polskich”.

CZYTAJ CAŁOŚĆ...
Muzyczna Różanna

To było wielkie wydarzenie kulturalne! W dniu 3 lipca br. o godz. 15.oo nadpilicka wieś letniskowa Różanna w gminie Odrzywół, była tego dnia centrum muzycznym regionu.

CZYTAJ CAŁOŚĆ...

Goście z Izraela

W dniu 10.06.2016 – ramach wycieczki zorganizowanej przez Taube Jewish Heritage Tours – przybyła do Grójca Daniela Novick, pracownik naukowy – fizyk – Zakładu Genetyki Molekularnej Instytutu Weizmanna w Izraelu, w towarzystwie siostry, jej syna i opiekuna grupy z biura organizatora.

 

CZYTAJ CAŁOŚĆ...
Dzień Patrona

23 maja 2016 roku, był dniem szczególnym dla Zespołu Szkół Samorządowych im. Lotników Polskich w Klwowie w powiecie przysuskim. Tego bowiem dnia uczniowie i wychowawcy Szkoły Podstawowej i Gimnazjum, szczególnie uroczyście obchodzili Dzień Patrona.

CZYTAJ CAŁOŚĆ...