19.11.2019
Z wizytą w Liceum
W dniu 16 listopada 2017 roku na zaproszenie samorządu uczniowskiego i dyrekcji Liceum Ogólnokształcącego im. ks. Piotra Skargi w Grójcu, wizytę w tej szkole złożył Andrzej Zygmunt Rola – Stężycki, regionalista i autor wielu publikacji historycznych, odnoszących się do dziejów Mazowsza Południowego. 

CZYTAJ CAŁOŚĆ...
Muzyczny maraton. Różanna 2017
 „Śpiewać każdy może…”. Tegoroczny „Piknik u Andrzeja” organizowany po raz czwarty w dniu 5 sierpnia br. pod hasłem „Muzyczna Różanna”, przeszedł już do historii. Tego dnia wszystkie drogi zbiegające się w Różannie, udekorowane były symbolem wsi (herbem) widniejącym na drogowskazach z nazwą wsi: w czerwonym polu tarczy biała róża.


CZYTAJ CAŁOŚĆ...

Gostomia i jej dziedzice
Na regionalnym rynku wydawniczym ukazała się kolejna książka Andrzeja Zygmunta Roli – Stężyckiego pt. „Gostomia i jej dziedzice” wydanej przez Instytut Genealogii w Różannie, w pierwszym tygodniu sierpnia br.
CZYTAJ CAŁOŚĆ...
Błędowskie impresje kulturalne
Błędów – wieś gminna o przemysłowej niegdyś, a dziś sadowniczej rzeczywistości, powoli staje się lokalnym centrum kulturowym. Coraz więcej tu różnorodnych imprez kulturalnych o poziomie i zasięgu wykraczającym daleko poza region.
CZYTAJ CAŁOŚĆ...

I Zjazd rodziny Ossowskich herbu Prus I
W dniach 26 – 28 czerwca 2017 roku w Ośrodku Wypoczynkowym „Bory Tucholskie” w Okoninach Nadjeziornych w gminie Śliwice powiatu tucholskiego, odbył się I Zjazd rodziny Ossowskich herbu Prus I. Organizatorem tego spotkania był Piotr Ossowski, autor też rodzinnej monografii pt.: „Saga rodu Ossowskich”

CZYTAJ CAŁOŚĆ...
Resocjalizacja historią
Na przełomie kwietnia i maja 2017 roku Areszt Śledczy w Grójcu zorganizował dla cykl spotkań edukacyjnych, mających na celu zapoznanie osadzonych z historią Polski i regionu. Wykłady przeprowadził dyrektor Instytutu Genealogii Andrzej Zygmunt Rola – Stężycki, zapoznając zainteresowanych  przeszłością Polski.

CZYTAJ CAŁOŚĆ...