28.07.2017
Muzyka łagodzi obyczaje...
Sobota 17 maja 2014 roku była  w Odrzywole  dniem szczególnym.www.instytut-genealogii.com O godz. 16.oo powiało tu bowiem „wielkim światem”.
CZYTAJ CAŁOŚĆ...
Promocja
W dniu 25 marca br. o godz. 18.oo w Miejsko – Gminnej Bibliotece Publicznej w Grójcu miała miejsce promocja dwóch najnowszych książek Andrzeja Zygmunta Roli – Stężyckiego: „Szlachta gniazdowa w Grójeckiem” i „Ciekawy Grójec”.

CZYTAJ CAŁOŚĆ...

Nagroda

Andrzej Zygmunt Rola –Stężycki jest - od kilku już lat - mieszkańcem innego powiatu. I choć nie zapomina o Grójeckiem, to…pracuje także dla tych,z którymi żyć mu przyszło.W dniu 1.03.2014 władze Gminy Odrzywół w powiecie przysuskim, sprawiły mu niespodziankę W uznaniu jego działalności na rzecz tamtejszej społeczności lokalnej (zaledwie w dwa lata po zamieszkaniu tam), na zebraniu ogólnym podsumowującym działalność kulturalną w gminie Odrzywół w roku 2013, wyrażono mu podziękowanie.


CZYTAJ CAŁOŚĆ...
Porozumienie w Łochowie

W dniu 11.02.2014 o godz. 13.oo w Państwowym Gimnazjum w Łochowie w pow. węgrowskim  dyrektorzy: Instytutu Genealogii - Andrzej Zygmunt Rola – Stężycki i Publicznego Gimnazjum - Andrzej Nowotko, podpisali porozumienie o współpracy pomiędzy tymi dwoma instytucjami.

CZYTAJ CAŁOŚĆ...

Targi książki

W dniach 21 - 22.11.2013 w godz.10.oo – 17.oo w Sali Koncertowej Urzędu Miasta w Radomiu odbyły się  4 Radomskie Targi Wydawnictw Regionalnych, zorganizowane przez Miejską Bibliotekę Publiczną im. Józefa A. i Andrzeja Załuskich.

CZYTAJ CAŁOŚĆ...
Referat w Łochowie

W dniu 10.11.2013 o godz. 10.oo -  już tradycyjnie mszą św. w kościele parafialnym pw. Niepokalanego Serca NMP w Łochowie, rozpoczęły się uroczyste obchody Narodowego Dnia Niepodległości. Dzień ten obchodzono szczególnie uroczyście w związku z 95 rocznicą odzyskania niepodległości.

CZYTAJ CAŁOŚĆ...