29.05.2017
Nagroda

Andrzej Zygmunt Rola –Stężycki jest - od kilku już lat - mieszkańcem innego powiatu. I choć nie zapomina o Grójeckiem, to…pracuje także dla tych,z którymi żyć mu przyszło.W dniu 1.03.2014 władze Gminy Odrzywół w powiecie przysuskim, sprawiły mu niespodziankę W uznaniu jego działalności na rzecz tamtejszej społeczności lokalnej (zaledwie w dwa lata po zamieszkaniu tam), na zebraniu ogólnym podsumowującym działalność kulturalną w gminie Odrzywół w roku 2013, wyrażono mu podziękowanie.


CZYTAJ CAŁOŚĆ...
Porozumienie w Łochowie

W dniu 11.02.2014 o godz. 13.oo w Państwowym Gimnazjum w Łochowie w pow. węgrowskim  dyrektorzy: Instytutu Genealogii - Andrzej Zygmunt Rola – Stężycki i Publicznego Gimnazjum - Andrzej Nowotko, podpisali porozumienie o współpracy pomiędzy tymi dwoma instytucjami.

CZYTAJ CAŁOŚĆ...

Targi książki

W dniach 21 - 22.11.2013 w godz.10.oo – 17.oo w Sali Koncertowej Urzędu Miasta w Radomiu odbyły się  4 Radomskie Targi Wydawnictw Regionalnych, zorganizowane przez Miejską Bibliotekę Publiczną im. Józefa A. i Andrzeja Załuskich.

CZYTAJ CAŁOŚĆ...
Referat w Łochowie

W dniu 10.11.2013 o godz. 10.oo -  już tradycyjnie mszą św. w kościele parafialnym pw. Niepokalanego Serca NMP w Łochowie, rozpoczęły się uroczyste obchody Narodowego Dnia Niepodległości. Dzień ten obchodzono szczególnie uroczyście w związku z 95 rocznicą odzyskania niepodległości.

CZYTAJ CAŁOŚĆ...

Koncert w Odrzywole

W dniu 20.10.2013 o godz. 15.oo w Sali Konferencyjnej Urzędy Gminy w Odrzywole miała miejsce kolejna impreza kulturalna, po zorganizowanym w lipcu br.  pikniku pt: „Muzyczna Różanna”,  inaugurującego  cykl mini imprez lokalnych w różnych odsłonach, pod wspólnym hasłem: „Prezentacje Andrzeja”.

CZYTAJ CAŁOŚĆ...
Muzyczna Różanna

W dniu 14 lipca 2013 roku o godz. 16.oo we wsi Różanna w gm. Odrzywół, pod hasłem: „Muzyczna Różanna”,  rozpoczął się „Piknik u Andrzeja”, zorganizowany z inicjatywy Andrzeja Zygmunta Roli – Stężyckiego – publicysty, dyrektora Instytutu Genealogii – mieszkańca Różanny.

CZYTAJ CAŁOŚĆ...