29.06.2022
<< wstecz

Odorowscy/Odrowscy. Materiały do monografii         W maju 2010 roku Instytut Genealogii w Grójcu wydał kolejną publikację autorstwa Jana Stanisława Kamyk Kamieńskiego pt.: „ Odorowscy/Odrowscy. Materiały do monografii”. Poprzednia: „Kamieńscy. Linia z Urzędowa” – wydana w roku 2008 – odniosła nie tylko sukces, ale też stając się zarzewiem dalszych poszukiwań rodzinnych, skatalizowała prace nad nową substancją.
         Autor – po raz kolejny – podjął wielce trudne wyzwania, z którego to znakomicie się wywiązał, wykonując go zgodnie ze wszystkimi kanonami dla tego rodzaju opracowań. Będzie więc opracowanie to przez lata stanowić podstawę wszelkich informacji o dziejach rodziny Odorowskich/Odrowskich.
         Dobrze się więc stało, że Autor zdecydował się prześledzić przeszłość tej rodziny i zachować jej dzieje dla potomnych. Książka ta pomoże więc tym wszystkim, którzy chcą zrozumieć i docenić wysiłek minionych pokoleń, ich genetyczne przesłanie.
         Te rodzinne wspomnienia, pamiątki i dokumenty, stanowią przysłowiową przepustkę do historii. One to scalone i uporządkowane, stały się kanwą wielce interesującej przygody. Jakże wielu dziś ludzi – nawet narodów – bezskutecznie poszukuje swojej tożsamości. Odorowscy/Odrowscy już ją mają i…to właśnie jest niezwykle cenne.
        
Andrzej Zygmunt Rola - Stężycki

best replica watches