06.08.2021
Honorowy Obywatel wsi Nieznamierowice new

Dzień 27 czerwca 2021 roku przeszedł już do historii. Był to jednak dzień wyjątkowy, bowiem tego dnia mieszkańcy  wsi Nieznamierowice, położonej gminie Rusinów powiatu przysuskiego w woj. mazowieckim, spotkali się na rozległym błoniu nad Drzewieczką, aby świętować powitanie lata.

CZYTAJ CAŁOŚĆ...
Kolejny sukces literacki

Niezwykła passa literacka Andrzeja Zygmunta Roli – Stężyckiego, trwa nadal. Jego wieloletnie prace dotyczące dziejów Mazowsza Południowego, popularyzujące ten region, zyskały uznanie, nie tylko na obszarze, którym je poświęcił.

CZYTAJ CAŁOŚĆ...

Spotkanie w Nieznamierowicach

14.06.2021 o godz. 12.oo, dyrekcja i uczniowie Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. Św. Andrzeja Boboli w Nieznamierowicach w gminie Rusinów powiatu przysuskiego, gościli znanego regionalistę Andrzeja Zygmunta Rolę – Stężyckiego, autora niezwykłej monografii tej miejscowości pt. Nieznamierowice. Niegdyś miasto. Opowieść subiektywna.

CZYTAJ CAŁOŚĆ...
„Majtki babuni i inne facecje”
W dniu 5.03.2020 o godz. 18.oo w Sali Miejsko – Gminnej Biblioteki Publicznej im Władysława Skarbimira Laskowskiego, na swoim kolejnym spotkaniu autorskim, Andrzej Zygmunt Rola – Stężycki, zaprezentował licznie przybyłym Czytelnikom i sympatykom regionu swoją interesującą propozycję regionalistyczną.

CZYTAJ CAŁOŚĆ...

Budownictwo rezydencjonalne w Grójeckiem
W dniu 7 lutego 2020 o godz. 18.oo w Sali  „GALERIA”  Grójeckiego Ośrodka Kultury miał miejsce, zorganizowany we współpracy z Wydziałem Edukacji Promocji i Spraw Społecznych Urzędu Gminy i Miasta w Grójcu, wernisaż wystawy fotograficznej "Budownictwo rezydencjonalne w Grójeckiem"  - autorstwa Andrzeja Zygmunta Roli-Stężyckiego - wywodzącego się z Grójca  dziennikarza, historyka, genealoga  i publicysty o ugruntowanym dorobku, regionalisty specjalizującego się w dziejach Mazowsza Południowego.
CZYTAJ CAŁOŚĆ...
Wigilijny prezent
W dniu 21.12.2019 roku o godz. 19.oo w Sali Konferencyjnej Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce, zgromadziło się wielu mieszkańców miasta i regionu.Tego dnia ta znana w Polsce - i nie tylko - placówka kulturalna, zamykała muzealny i artystyczny rok pod hasłem „Gwiazdo świeć, kolędo leć!”, w ramach XXII Wieczoru z Kulturą.

CZYTAJ CAŁOŚĆ...