14.06.2021
Finał Konkursu Genealogiczno - Heraldycznego
W dniu 24.03.2010 o godz. 10.oo w sali widowiskowej Włodawskiego Ośrodka Kultury odbył się finał V Powiatowego Konkursu Genealogiczno - Heraldycznego.
CZYTAJ CAŁOŚĆ...
Warsztaty genealogiczne
W dniu 23.03.2010 w I Liceum Ogólnokształcącym we Włodawie n/Bugiem, dyrektor Instytutu Genealogii Andrzej Zygmunt Rola – Stężycki przeprowadził warsztaty genealogiczne dla nauczycieli i bibliotekarzy z terenu powiatu włodawskiego.
CZYTAJ CAŁOŚĆ...

Wieczór autorski
W dniu 9 marca 2010 roku o godz. 17.oo w Sali Klubu „GALERIA” Grójeckiego Ośrodka Kultury, Pani Mirosława Krawczak otworzyła organizowane przez Miejsko – Gminną Bibliotekę Publiczną w Grójcu, kolejne spotkanie autorskie. W tym, bowiem dniu Andrzej Zygmunt Rola – Stężycki - dyrektor Instytutu Genealogii w Grójcu – prezentował licznie zgromadzonym czytelnikom i miłośnikom regionu swoją najnowszą książkę pt.: „Grójeckie opłotki”.
CZYTAJ CAŁOŚĆ...
Zasłużony dla powiatu grójeckiego
W dniu 19.01.2010 o godz. 10.oo na uroczystej styczniowej Sesji Rady Powiatu Andrzej Zygmunt Rola – Stężycki – dyrektor Instytutu Genealogii w Grójcu – został odznaczony medalem „Zasłużony dla powiatu grójeckiego”, przyznanym mu na wniosek Kapituły Medalu.
CZYTAJ CAŁOŚĆ...

Porozumienie
W dniu 11.01.2010 o godz. 12.oo w gabinecie dyrektora I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki we Włodawie n/Bugiem dyrektor Instytutu Genealogii w Grójcu - Andrzej Zygmunt Rola – Stężycki i dyrektor ww. Liceum – Arlena Krawczuk, podpisali porozumienie o współpracy.
CZYTAJ CAŁOŚĆ...
Grójeckie na ... Polesiu!
W dniu 10 grudnia 2009 o godz. 10.oo we Włodawskim Domu Kultury we Włodawie n/Bugiem, otwarta została wystawa fotografii Andrzeja Zygmunta Roli – Stężyckiego pt: „Świątynie. Kościoły i kaplice w Grójeckiem”, zorganizowana we współpracy tej placówki z I Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kościuszki we Włodawie.
CZYTAJ CAŁOŚĆ...