09.08.2022
Okrągła rocznica

25.09.2021 to szczególny dzień dla mieszkańców rzymskokatolickiej parafii Sady, położonej w dekanacie drzewickim, Diecezji Radomskiej, wiążącej miejscowości położone na terenie gminy Klwów, Potworów i Rusinów w powiecie przysuskim, województwa mazowieckiego. Tego bowiem dnia  miała miejsce inauguracja obchodów 100 – lecia tej parafii, podjęta przy okazji lokalnego odpustu.

CZYTAJ CAŁOŚĆ...
Wieczór autorski

W dniu 14.09.2021 o godz. 18.oo w Sali Projekcyjnej Biblioteki Publicznej w Grójcu zorganizowano kolejne spotkanie autorskie z Andrzejem Zygmuntem  Rola – Stężyckim, który z uwagi na pandemię COVID-19 i brak możliwości organizowania spotkań, tym razem, prezentował ostatnio opublikowane swoje cztery książki: Nieznamierowice. Niegdyś miasto. Opowieść subiektywna (2020), Rubieże Przysuchy (2020), Sady-Kolonia. Dzieje Parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa. Opowieść sentymentalna (2021), oraz Grójec i sąsiedzi (2021).

CZYTAJ CAŁOŚĆ...

Powiatowi sąsiedzi....

W dniu 1 września 2021 roku regionalistyka grójecka wzbogaciła się o kolejny zbiór regionalnych esejów historycznych pt. Grójec i sąsiedzi – autorstwa Andrzeja Zygmunta Roli – Stężyckiego, zawierająca kilkanaście rozdziałów traktujących o ludziach i sprawach regionu, w odniesieniu do jego związków z powiatami sąsiednimi: piaseczyńskim, przysuskim i rawskim.

 
CZYTAJ CAŁOŚĆ...
Niespodzianka

W sierpniu 2021 roku na rynek księgarski weszła nowa monografia mini regionu zawartego na obszarze powiatu przysuskiego, pt. Sady – Kolonia. Dzieje parafii p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa. Opowieść sentymentalna, przygotowana na uroczystość 100 – lecia tej parafii.

CZYTAJ CAŁOŚĆ...

Honorowy Obywatel wsi Nieznamierowice

Dzień 27 czerwca 2021 roku przeszedł już do historii. Był to jednak dzień wyjątkowy, bowiem tego dnia mieszkańcy  wsi Nieznamierowice, położonej gminie Rusinów powiatu przysuskiego w woj. mazowieckim, spotkali się na rozległym błoniu nad Drzewieczką, aby świętować powitanie lata.

CZYTAJ CAŁOŚĆ...
Kolejny sukces literacki

Niezwykła passa literacka Andrzeja Zygmunta Roli – Stężyckiego, trwa nadal. Jego wieloletnie prace dotyczące dziejów Mazowsza Południowego, popularyzujące ten region, zyskały uznanie, nie tylko na obszarze, którym je poświęcił.

CZYTAJ CAŁOŚĆ...