09.08.2022
Spotkanie w Nieznamierowicach

14.06.2021 o godz. 12.oo, dyrekcja i uczniowie Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. Św. Andrzeja Boboli w Nieznamierowicach w gminie Rusinów powiatu przysuskiego, gościli znanego regionalistę Andrzeja Zygmunta Rolę – Stężyckiego, autora niezwykłej monografii tej miejscowości pt. Nieznamierowice. Niegdyś miasto. Opowieść subiektywna.

CZYTAJ CAŁOŚĆ...
„Majtki babuni i inne facecje”
W dniu 5.03.2020 o godz. 18.oo w Sali Miejsko – Gminnej Biblioteki Publicznej im Władysława Skarbimira Laskowskiego, na swoim kolejnym spotkaniu autorskim, Andrzej Zygmunt Rola – Stężycki, zaprezentował licznie przybyłym Czytelnikom i sympatykom regionu swoją interesującą propozycję regionalistyczną.

CZYTAJ CAŁOŚĆ...

Budownictwo rezydencjonalne w Grójeckiem
W dniu 7 lutego 2020 o godz. 18.oo w Sali  „GALERIA”  Grójeckiego Ośrodka Kultury miał miejsce, zorganizowany we współpracy z Wydziałem Edukacji Promocji i Spraw Społecznych Urzędu Gminy i Miasta w Grójcu, wernisaż wystawy fotograficznej "Budownictwo rezydencjonalne w Grójeckiem"  - autorstwa Andrzeja Zygmunta Roli-Stężyckiego - wywodzącego się z Grójca  dziennikarza, historyka, genealoga  i publicysty o ugruntowanym dorobku, regionalisty specjalizującego się w dziejach Mazowsza Południowego.
CZYTAJ CAŁOŚĆ...
Wigilijny prezent
W dniu 21.12.2019 roku o godz. 19.oo w Sali Konferencyjnej Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce, zgromadziło się wielu mieszkańców miasta i regionu.Tego dnia ta znana w Polsce - i nie tylko - placówka kulturalna, zamykała muzealny i artystyczny rok pod hasłem „Gwiazdo świeć, kolędo leć!”, w ramach XXII Wieczoru z Kulturą.

CZYTAJ CAŁOŚĆ...

Rozmowy z kadetami
Zespół Szkół Ponadpodstawowych i Mistrzostwa Sportowego w Lipinach w gminie Odrzywół w powiecie przysuskiem, jest jedną z nielicznych szkół w Polsce o wieloletniej tradycji i szerokim profilu nauczania, cieszącą się zasłużoną, dobą opinią.

CZYTAJ CAŁOŚĆ...
VII Targi Wydawnictw Regionalnych
W dniach 22 – 23.11.2019 roku w Radomiu miały miejsce VII Targi Wydawnictw Regionalnych.Tę cykliczną – organizowaną co dwa lata – imprezę kulturalną i w tym roku zlokalizowani w gmachu radomskiej Orkiestry kameralnej przy ul. Żeromskiego 53.W imprezie uczestniczyło 31 wydawców, wśród których prezentowali swoje publikacje edytorzy już znani i od lat istniejący na rynku książki, też IPN, oraz autorzy indywidualni.

CZYTAJ CAŁOŚĆ...