15.05.2021
Zasłużony
6 maja 2019 roku o godz. 17.oo Salę Konferencyjną grójeckiego ratusza – matecznika Rady Miejskiej – tłumnie wypełnili zaproszeni na uroczystą sesję powołaną z okazji Konstytucji 3 Maja – goście. Oficjalnego jej otwarcia dokonał Karol Biedrzycki – przewodniczący Rady, po którym głos zabrał znany grójecki regionalista dr Remigiusz Matyjas, wygłaszając znakomity referat pt. „Konstytucja 3 Maja – wymiar regionalny”, w którego treści odniósł się do ówczesnej sytuacji politycznej w regionie i udziału w pracach nad tą Ustawą, ludzi związanych z Grójeckiem.
CZYTAJ CAŁOŚĆ...
Patriotą być...
Hasło to było nadrzędnym tematem sympatycznego spotkania zorganizowanego w dniu 9.04.2019 o godz. 10.45 przez dyrekcję, nauczycieli i uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych i Mistrzostwa Sportowego w Lipinach w gminie Odrzywół, powiatu przysuskiego.

CZYTAJ CAŁOŚĆ...

Nowa książka regionalna
28 marca 2019 roku o godz. 18.oo salę wykładową Miejsko Gminnej Biblioteki Publicznej im. Wacława Skarbimira Laskowskiego w Grójcu szczelnie zapełnili liczni mieszkańcy Grójca, zainteresowani nową książką o regionie, autorstwa Andrzeja Zygmunta Roli – Stężyckiego pt. „Grójec i Okolice”, będącą kolejnym zbiorem esejów historycznych, odnoszących się do ludzi i spraw dotąd nieznanych, a przecież wielce interesujących.

CZYTAJ CAŁOŚĆ...
Spotkanie regionów
26 marca 2016 roku przeszedł do historii, jako dzień ponadczasowego spotkania regionów. Tego bowiem dnia, na zaproszenie dyrekcji Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Bohaterów Powstania Styczniowego w Małogoszczu, w woj. świętokrzyskim, gościł tam w w czasie zajęć szkolnych Andrzej Zygmunt Rola – Stężycki.

CZYTAJ CAŁOŚĆ...

Wieczór w bibliotece
W dniu 26.03.2019 o godz. 16.oo niewielka salka Miejsko Gminnej Biblioteki Publicznej w Małogoszczu w woj. świętokrzyskim, wypełnili po przysłowiowe „brzegi” lokalni regionaliści i ludzie zainteresowani historią.

CZYTAJ CAŁOŚĆ...
Złote pióro

W dniu 20.03.2018 o godz. 17.oo w Kawiarni Artystycznej Powiatowego Centrum Kultury i Sztuki im. Marii Konopnickiej w Ciechanowie, zainaugurowano XIX Ciechanowski Dzień Poezji pn.: „Poezja terapią jest”, organizowany w 20 rocznicę Światowego Dnia Poezji, święta powołanego przez UNESCO, a przypadającego w dniu 21 marca.

CZYTAJ CAŁOŚĆ...