29.06.2022
<< wstecz

Mój GrójecW dniu 22.03.2012 wypromowana została nowa książka Andrzeja Zygmunta Roli - Stężyckiego pt.: "Mój Grójec". To czwarty już z kolei tom historyczno - regionalnych esejów, z jedenastu ogółem wydanych publikacji Autora. Wydawcą jest Instytut Genealogii.
            Treść książki odnosi się do ludzi, spraw i wydarzeń w różnym zakresie przeszłości, omawianych po raz pierwszy i do tego w wielce przystępnej formie. Zawiera przyczynki do dziejów rodzin Świdzińskich, Staniszewskich, Krosnowskich, Carossich, Tąkielów, Bonieckich, Malskich, Przybyszewskich i Leżańskich, oraz żydowskich ofiar holokaustu - Rotbardtów, czy powojennych losów niemieckiej rodziny Grenke. Swoistą ciekawostką jest bez wątpienia biogram Konstantego Rokossowskiego, związanego z dziejami Grójca, jak i prezentacja obiektów budownictwa rezydencjonalnego i sakralnego w regionie.
            To bez wątpienia wielce interesująca publikacja, zawierająca przeogromny ładunek informacji, w większości przypadków nigdy nie publikowanych. Jest ona kolejną z cyklu: "Grójecczana" tego Autora.