Herbarz Polski

Herbarz Polski

„Herbarz polski od średniowiecza do XX wieku”. W dniu 27 listopada 2011 o godz. 12.oo w Sali Konferencyjnej Arkad Kubickiego na Zamku Królewskim w Warszawie, w ramach Targów Książki Historycznej, Tadeusz Gajl promował swoje najnowsze dzieło pt: „Herbarz Polski od Średniowiecza do XX wieku”. Wydała go oficyna L & L w Gdańsku w 2011 roku. Zawiera on ponad 4200 herbów szlacheckich, 49 000 nazwisk i 60 000 rodzin.

Jest to – jak dotąd – najpełniejszy herbarz polski, zawierający wszystkie dotąd znane wizerunki polskich herbów szlacheckich,wraz ze spisem nazwisk do herbów uprawnionych.

To kolejne i także unikatowe dzieło Autora, twórcy także jego szaty graficznej. Nikt do tej pory nie dokonał tak heroicznego przedsięwziecia, którego sfinalizowanie zajęło Twórcy ponad 20 lat pracy.

Mimo pozornego zakończenia prac nad uzupełnianiem herbarza, trwają one nadal. Autor będzie owe uzupełnienia – gromadzące się w miarę postępu w badaniach – publikować w suplemencie, którego strony można będzie wydrukować z zarządzanej przez Tadeusza Gajla wyszukiwarki:
www.gajl.wielcy.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *