Piękno jest w Tobie

Piękno jest w Tobie

„Piękno jest w Tobie” – to kolejny zbiór wierszy autorstwa Mirosława Wiśniewskiego – barda Puszczy Jodłowej – wydany we w drugiej dekadzie września 2013 roku przez Instytut Genealogii. Jest on kontynuacją liryków, opublikowanych w roku 2010. Tym razem dedykowany Joannie i Janowi Kulmom.

Poeta przyznaje, że twórczość jego inspiruje Joanna Kulmowa – stąd dedykacja – nestorka polskich poetek. Ta bliska, trwająca od lat  przyjaźń,  pozwala Autorowi czerpać idee z nieprzebranego źródła jej twórczości. Korzystając także z jej rad i  przejmując poniekąd jej jakże subtelny sposób widzenia świata, emanuje on swoistą manierą przekazu.

I choć w wydanym tomiku, którego grafikę tradycyjnie już opracował znany artysta włocławski Janusz Nowier – Nowierski, Poeta zawarł wielce różnorodne w formie utwory, są one nacechowane wielkim uczuciem i swoistą melancholią. I choć między innymi zabrzmi ton nieco bardziej radosny, bardziej barwny i pragmatyczny,  to wszystkie one tchną uczuciem do świata marzeń, zaczarowanego w magicznym kręgu uczuć i otaczającej ich przyrody.

Nie ulega wątpliwości, że Autor  dojrzewa, waży słowo, które wielce też ceni, a którego wieloznaczność wychodzi na krańce intelektu.

Cyzelacja owa zmusza do myślenia, interpretacji i wielorakości odbioru otaczającej nas rzeczywistości.

Mam nadzieję, że niniejszy tomik zostanie przyjęty z zainteresowaniem i sympatią.

Tym razem pracę redakcyjną nadzorował Andrzej Zygmunt Rola – Stężycki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *