Choroba niedźwiadka

Choroba niedźwiadka

Choroba niedźwiadka” to już trzecia książka z cyklu utworów dla dzieci, wydana pod patronatem Kraśnickiego Towarzystwa Regionalnego. Autorzy – ci sami co poprzednio – czyli tekst napisał lekarz i poeta Jan Stanisław Kamyk Kamieński, a pięknymi ilustracjami opatrzyła absolwentka krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych Aleksandra Rak.

Podkreślić trzeba, że utwór ten zdobył I nagrodę na III Ogólnopolskim Konkursie Poetycko-Literackim „Lekarze dzieciom”, organizowanym przez Lubelską Izbę Lekarską pod honorowym patronatem Naczelnej Izby Lekarskiej i patronatem medialnym czasopisma Medicus, Radia Lublin i Gazety Lekarskiej.

Choroba niedźwiadka to pozycja, która na pewno zainteresuje najmłodszych (i nie tylko) i spełni swoją rolę poznawczą i wychowawczą. Polecamy.

Jan Stanisław Kamyk Kamieński jest członkiem Rady Programowej Instytutu Genealogii, autorem kilku obszernych, rodzinnych opracowań genealogicznych. Prezentujemy jego dorobek literacki także dlatego, aby zaprezentować jego wszechstronność, bowiem napisanie książki dla dzieci, jest przedsięwzięciem niezwykle odpowiedzialnym i arcytrudnym.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *