Portal www.warszawa1939.pl

W dniu 10.02.2006 o godz. 18.oo w lokalu kawiarni „Krokiecik“ przy ul. Zgoda 1 w Warszawie, miała miejsce niecodzienna uroczystość. Obchodzono jubileusz 5 – lecia strony internetowej pn. Architektura Przedwojennej Warszawy www.warszawa1939.pl, którego redaktorzy: Ryszard Mączewski – redaktor naczelny i Krzysztof Jaszczyński – bibliotekarz i kustosz muzeum, zaprosili przyjaciół, sympatyków portalu, oraz osoby współpracujące.
W atmosferze miłych wspomnień, szampana i jubileuszowego tortu, redaktorzy omówili miniony okres, dokonali jego podsumowania i podziękowali przybyłym za pomoc w przedsięwzięciu. Strona – i jej zawartość – osiągnęła nie przewidywany sukces. Jest bardzo bogata, interesujaca i zawiera unikatowe materiały dotyczące architektury i dziejów stolicy. Także tej, której już nie ma…

Wśród zaproszonych gości był również dyrektor Instytutu Genealogii w Grójcu – Andrzej Zygmunt Rola – Stężycki, współpracujący z redakcją strony w zakresie związków grójecczyzny z Warszawą. W wyniku tej współpracy opublikował on w grójeckiej prasie regionalnej, kilka interesujących artykułów, dotyczacych dziejów wsi Lipie i jej związków z warszawskimi ulicami: Nowolipie i Nowolipki, oraz Małej Wsi pod Grójcem i ulicy Waliców.
Redakcja wyróżniła go oryginalną i unikatową fotografią przedstawiającą stan kościoła parafialnego w Lipiu, zniszczonego w wyniku działań wojennych w roku 1915, pieczętując tym samym kolejny okres współpracy. Zapowiada to nowości publicystyczne w relacjach historycznych między Warszawą, a Grójcem.