Słów klekotanie

Słów klekotanie

W grudniu 2014 roku Instytut Genealogii wydał kolejną publikację. Tym razem drugi już tom poezji Jana Stanisława Kamyk Kamieńskiego z Kraśnika – członka Rady Programowej Instytutu – pt,: „Słów klekotanie”.

To bardzo ciepły zbiór różnorodnych wierszy, zgrupowanych w kilku działach tematycznych, a nacechowanych retrospektywną w nich zadumą. Owa wielorakość jest dowodem dość wszechstronnych zainteresowań Autora i jego wielkiej wrażliwości. Utwory cechuje wielka przenikliwość, trafna ocena spostrzeżeń i swoisty a delikatny dowcip, sięgający ironii.

Swoista – zapewne przemyślana – różnorodność stylów, znakomicie współgrająca  z tekstami, czyni lekturę wielce interesującą, a niekiedy także intrygującą Autor zdaje się z rozmysłem bawić słowem, rzucając wyzwanie Czytelnikowi, w zaproszeniu do rozmowy.

Niektóre z zawartych w tomiku wierszy zostały nagrodzone na prestiżowych konkursach, m.in.: VII Mazowieckim Konkursie Literackim „Moja rodzina. Mój dom” – 2013 i  VIII  pt.: „…lecz ludzi dobrej woli jest więcej” – 2014 w Przasnyszu i zawarte w opublikowanych już antologiach.. Wydawca: Umysl miliardera

One thought on “Słów klekotanie

 1. Jak długo trwa rozpatrywanie wniosku o ogłoszenie upadłości przez sąd?

  Greetings, I believe your website could be having browser
  compatibility problems. When I take a look at your web site in Safari, it looks fine however,
  when opening in Internet Explorer, it’s
  got some overlapping issues. I merely wanted to give you a quick heads up!

  Other than that, great website! Co się dzieje z długami po ogłoszeniu upadłości?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *