W pajęczynie myśli

W pajęczynie myśli

W końcu 2016 roku ukazał się kolejny tomik poezji Jana Stanisława Kamyk Kamieńskiego z Kraśnika. Tym razem wydany przez oficynę EXPOL we Włocławku. Tomik zawiera wiersze, zebrane w siedem różnorodnych grup tematycznych. Ich lokacja i odniesienie świadczą o wzrastającym warsztacie Autora, który jest już uznanym – nie tylko lokalnie – poetą i publicystą, członkiem elitarnej Unii Polskich Pisarzy Lekarzy, którego utwory znajdujące się w wielu almanachach, antologiach oraz czasopismach regionalnych nagrodzono w ogólnopolskich konkursach m. in:

– Coroczne wyróżnienia 2014, 2015, 2016 r. w Ogólnopolskich Konkursach Poetycko-prozatorskich „Puls słowa” – Warszawa.

–  Nagroda na VIII i wyróżnienie na X Mazowieckim Konkursie Literackim w Przasnyszu,

– Wyróżnienie – w I Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim im. Hugona Kołłątaja – Uniwersytet Rolniczy w Krakowie

– Wyróżnienie w I Ogólnopolskim Konkursie Poetycko-literackim pt.: „Lekarze dzieciom” w Lublinie..

Autor jest także redaktorem naczelnym i twórcą wielu haseł do powstającego „Słownika biograficznego ziemi kraśnickiej”. 

Jan Stanisław Kamyk Kamieński pozostaje w swoich utworach wierny klasyce i  swojej autorskiej manierze.  Ulega niekiedy nowym trendom, dotyka różnych gatunków, ale  jego wiersze utrzymane są w zdecydowanej, klasycznej formie, a przecież znanej i lubianej.

Poeta nadal intryguje, zaskakując znakomitą narracją, dowcipem, nie stroniąc niekiedy od satyry, aczkolwiek  w wielu wierszach zawiera potężny ładunek powagi. Dotyka uczuć wyższych, gani przywary, marzy i dedukuje. Jawiąc się jako dość wszechstronny obserwator kraśnickiej – i nie tylko – rzeczywistości, stał się  uznanym już bardem regionu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *