VII Targi Wydawnictw Regionalnych

W dniach 22 – 23.11.2019 roku w Radomiu miały miejsce VII Targi Wydawnictw Regionalnych.

Tę cykliczną – organizowaną co dwa lata – imprezę kulturalną i w tym roku zlokalizowani w gmachu radomskiej Orkiestry kameralnej przy ul. Żeromskiego 53.

W imprezie uczestniczyło 31 wydawców, wśród których prezentowali swoje publikacje edytorzy już znani i od lat istniejący na rynku książki, też IPN, oraz autorzy indywidualni.

Po raz kolejny też swoje książki wystawił Andrzej Zygmunt Rola – Stężycki, prezentując regionalia z obszaru grójeckiego i przysuskiego, publikowane pod egidą prowadzonego przez niego Instytutu Genealogii. Przyznać trzeba, że jego publikacje prezentowały najwyższy poziom edytorski i cieszyły się wielkim zainteresowaniem.

Pierwszy dzień Targów był dniem pracy bibliotekarzy i księgarzy nie tylko z regionu, którzy wybierali wśród publikacji te ich interesujące, w celu uzupełnienia księgozbiorów. Nie brakowało też mieszkańców Radomia i okolic, interesujących się książką historyczną. Te zaś prezentowane na Targach, były unikatowe.

Dzień ten zamknął finał konkursu Nagrody Literackiej Miasta Radomia.

W dniu kolejnym stoiska Wydawców oblegane były przez licznych odwiedzających Targi, kończące się tego dnia o godz. 15.oo.

Impreza ta jest doskonałym przykładem promowania regionalnej twórczości, prezentacji autorów i wydawców, spośród których wielu prowadziło indywidualne spotkania.