Wizyta w Gimnazjum grójeckim…

W dniu 16 maja 2019 roku o godz. 11.50, uczniowie Publicznego Gimnazjum im. Prymasa Tysiąclecia w Grójcu, gościli Andrzeja Zygmunta Rolę – Stężyckiego, znanego w regionie publicystę, dziennikarza i autora wielu książek o regionie.

Spotkanie to – na zaproszenie Teresy Naduk – wicedyrektor szkoły, zorganizowała Bogumiła Krawczak – dyrektor Biblioteki Powiatowej w Grójcu.

            Licznie zgromadzeni uczniowie, wysłuchali interesującego wykładu odnoszącego się do dziejów Grójca, w związku z jego tegoroczną 600 – letnią rocznicą wyniesienia do godności miasta.

            Ograniczony czas jednej godziny lekcyjnej, zawęził rozwinięcie tego zagadnienia, aczkolwiek nie brakowało w nim także innych wątków związanych ze społecznym postrzeganiem miasta i jego rozwoju. Także roli społeczeństwa i jego zaangażowania.

            Temat wykładu okazał się rozwojowym, co skutkowało propozycją jego rozwinięcia jeszcze w bieżącym roku szkolnym.

            Spotkania z regionalistami, ludźmi bezsprzecznie dla Grójca i obszaru przyległego zasłużonymi, są bez wątpienia znakomitą propozycją uzupełniającą edukację programową. Tym bardziej, że zagadnienia, które są w tym czasie poruszane, dotyczą spraw wielce istotnych nie tylko dla miasta i  jego infrastruktury, ale i dla mieszkańców i ich dziejów rodzinnych.