Włocławski wernisaż

W dniu 8.01.2009 o godz. 17.oo w Sali Kameralnej Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Z. Arentowicza we Włocławku otwarta została wystawa fotografii autorstwa Andrzeja Zygmunta Roli – Stężyckiego, pt: „Świątynie. Kościoły i kaplice w Grójeckiem”. Autor zaprezentował tam kilkadziesiąt wielkoformatowych fotografii barwnych, ilustrujących obiekty budownictwa sakralnego grójecczyzny.

Wernisaż ten – gromadząc wielu zainteresowanych tematem – jest wydarzeniem kulturalnym Włocławka. Autor związany z Kujawami dziejmi swojej rodziny, jak i wieloletnią współpracą artystyczną i publicystyczną, jest tam już rozpoznawalny. Współpraca ta rozwija się dość intensywnie, szczególnie w zakresie grafiki publicystycznej i projektowania herbów dla jednostek samorządu terytorialnego, w ramach Instytutu Genealogii w Grójcu.

To kolejna inicjatywa kulturalna Biblioteki włocławskiej, która gościła już Autora w roku 2002, w czasie promocji jednej z jego książek pt: „Grójeckie opowieści”, wydanej przez oficynę wydawniczą „EXPOL” w tym mieście.

Wystawa fotografii Andrzeja Zygmunta Roli – Stężyckiego to wielce interesująca prezentacja obiektów i wielka promocja grójecczyzny. Autor zbliżył tym samym dość odległe regiony, co podkreśliła jego prawie dwugodzinną prelekcja tematyczna i…promocja albumu o tym samym co wystawa tytule, wydanego przez kolejną kujawską oficynę „POZKAL” w Inowrocławiu.