Grójec i okolice

Grójec i okolice

Nowa książka o regionie, autorstwa Andrzeja Zygmunta Roli – Stężyckiego pt. „Grójec i Okolice”, jest kolejnym zbiorem esejów historycznych, odnoszących się do ludzi i spraw dotąd nieznanych, a przecież wielce interesujących.

Andrzej Zygmunt Rola – Stężycki tradycyjnie już, z charakterystyczną dla siebie swadą, przekazał Czytelnikom kolejne a sensacyjne odkrycia z dziejów regionu, stanowiące 20 rozdziałów odnoszących się do niezwykle interesujących  wydarzeń z dziejów miasta i okolicy. Znalazły się tam informacje o związkach regionu z Tytusem Liwiuszem Boratinim – architektem, optykiem i mincerzem Adamem Bonieckim – największym polskim heraldyku i innych o nie mniejszej sławie i zasługach, Edwardzie Dwurniku – jednym z największych polskich malarzy współczesnych, rodzinie Kłuszjów – repatriantów zza Buga, Mazowieckiej Częstochowie, Świętej wsi Żdzary, rokoszu Lubomirskiego, rodzinach Małachowskich i Hiberbergerów, Władysławie Borzykowskim, Stanisławie Jaszowskim i Teofilu Stanisławskim – powstańcach 1863 roku, rodzinie architektów i muzyków – Lessel`ów, czy związkach rodowych Kozietulskich, Wodziczańskich, Lekarskich, Somczyńskich, Watraszewskich i Krakowiańskich z królem Anglii Haraldem II Godwinsonem.

„Grójec i okolice” to kolejny – siódmy już – tom esejów regionalnych, zwierający w sobie ogromny ładunek wiedzy, nie tylko o regionie. To kolejny też bestseller regionalny. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *