Kolejna prezentacja

Pałac w Rusinowie  koło Przysuchy, staje się powoli siedzibą muz, bowiem poza prowadzoną działalnością hotelarsko – rekreacyjną, jego właściciele – Agnieszka Warska i Wojciech Bańka – coraz częściej podejmują organizację różnego rodzaju imprez stricte kulturalnych, w tym prawie cyklicznych spotkań literackich.

W dniu 14.0.2023 o godz. 16.oo w Sali Kominkowej pałacu promował swoja kolejną książkę pt. Odrzywolskie Who is Who. Mały słownik biograficzny, jej autor – Andrzej Zygmunt Rola-Stężycki.

To kolejna w regionie po –  Duchach Nieznamierowic – publikacja odnosząca się tym razem do ludzi z gminy Odrzywół, która to – będąc swoistym słownikiem biograficznym – jest bez wątpienia niezwykle cennym źródłem wiedzy o około 500 ludziach związanych w okresie około 600 lat z Odrzywołem.

Ta niezwykła i rzadka w niewielkich środowiskach publikacja, jest kolejnym  regionalnym bestsellerem, którego treść przez lata będzie jedyną encyklopedią o tych, którzy w konkretny sposób zaistnieli w dziejach tej niewielkiej społeczności.

Temat spotkania i możliwość nabycia książki – rzadkiego przecież wydawnictwa – zgromadził wielu sympatyków Odrzywołu i regionu. Była to wszak niezwykła okazja, aby wspomnieć wielu tych, którzy odeszli i tych, którzy nadal na rzecz  regionu pracują.

Wieczór w Rusinowie był interesującym przeżyciem dla tych, którzy odnieść się mogli do swoich bliskich, znajomych i przyjaciół, o których – gdyby nie książka – wielu mogłoby zostać zapomnianych. To właśnie Odrzywolskie Who is Who, pozwala im żyć nadal wśród swoich.

Publikacją tą Autor wypromował po raz kolejny Odrzywół i region przyległy, stawiając go w gronie nielicznych, posiadających już tak bogatą literaturę lokalną, a sama zaś książka jest niezwykłym bestsellerem, który przez lata będzie jedną z najważniejszych książek w domach wielu odrzywolan.

Pałac w Rusinowie jest bez wątpienia właściwym miejscem, na tego rodzaju prezentację regionu. Emanując bowiem historią w dość szerokim zakresie, może – dzięki właścicielom – stać się centrum kulturalnym lokalnej społeczności.