Lekcja historii

W dniach 20 – 22 września 2019 roku Grójec świętował 600 – letnia rocznicę praw miejskich. W każdym z dniu obchodów, miasto oferowało mieszkańcom liczne atrakcje, z których znakomita część Grójczan i Gości licznie korzystało. Organizowano też wiele lokalnych spotkań konkretnych grup zainteresowania z wybitnymi Grójczanami, a którzy to w zakresie swoich dokonań, przyczynili się do rozwoju miasta i wiedzy o nim.

            20 września gościem uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w Grójcu, był znany w regionie społecznik, publicysta, dziennikarz i autor kilkudziesięciu książek traktujących o dziejach regionu – Andrzej Zygmunt Rola – Stężycki – zaproszony przez dyrekcję szkoły i grono jej wychowawców.

            Godzinne spotkanie przebiegło niezwykle wartko, ponieważ Gość, był niezwykle skrupulatnie egzaminowany przez uczestników spotkania. Niestety ograniczone możliwości ustalonego planu zajęć, nie pozwoliły zainteresowanym kontynuować dyskusji, ale zapowiedziane kolejne spotkanie – mam nadzieję – usunie i tę niedogodność.

Gościa pożegnano pięknym bukietem kwiatów i równie miłym albumem, wykonanym przez uczniów, a odnoszącym się do miasta i jego walorów.