Przegląd muzyczny w Chodakowie

Środowiskowe Domy Samopomocy, zorganizowane z myślą o ludziach z pewnymi dysfunkcjami zdrowotnymi, są w wielu przypadkach jedyną życiową przystanią, w której pensjonariusze mogą podejmować swoje zainteresowania, zawierać przyjaźnie i realizować różne formy terapii w gabinetach prowadzonych przez wyspecjalizowanych terapeutów.

           Jedną z form terapeutycznych jest muzyka.

      Tego typu placówka, powołana przez starostwo przysuskie w Myślakowicach w gminie Odrzywół, zorganizowała gabinet muzyczny, w którym utalentowani pensjonariusze mogą uczyć się muzyki, albo też realizować różne formy umuzykalniania.

           Istnieje tu zespół wokalny, prowadzony przez Bożenę Wielgus, którego kierownikiem muzycznym jest Andrzej Zygmunt Rola – Stężycki.

W dniu 19 września 2019 roku zespół ten uczestniczył w Mazowieckim Przeglądzie Twórczości Artystycznej Środowiskowych Domów Samopomocy, wykonując pięć piosenek ludowych.

Grupa zaprezentowała dobry poziom muzyczny i znakomite wykonanie utworów z zakresu folkloru opoczyńskiego, zyskując potężny aplauz, oraz uznanie widowni i jury.

W finale Przeglądu wszyscy członkowie zespołu zostali wyróżnieni okolicznościowymi dyplomami i upominkiem.