Nasz dom

Nasz dom

Rynek księgarski wzbogacił się o nową publikacje dla dzieci. Jest nią kolejna książka Jana Stanisława Kamyk Kamieńskiego.pt. „Nasz dom”, która jest kolejnym tomikiem z serii  wspaniałej literatury dla najmłodszych.

Publikacji tej patronowało Kraśnickie Towarzystwo Regionalne – co świadczy o trosce w zakresie rozwoju dzieci,

Książka ilustrowana jest wspaniałymi obrazami autorstwa Aleksandry Anny Rak – absolwentki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie,

Utwór ten uzyskał I nagrodę na IV Ogólnopolskim Konkursie Poetycko – Literackim „Lekarze dzieciom”, organizowanym przez Lubelską Izbę Lekarską pod honorowym patronatem Naczelnej Izby Lekarskiej i patronatem medialnym czasopisma MEDICUS.

Książeczka przeznaczona dla najmłodszych, informuje ich o ważnych współcześnie zagadnieniach ekologicznych, wspomagając tym samym rozumienie problemu, na miarę ich możliwości edukacyjnych.

Uczy, bawi, edukuje i to  właśnie było celem Autora i ilustrującej jego myśli Artystki.

Książka ta  jest chętnie kupowaną, także z uwagi na jej znakomitą szatę graficzną, twardą oprawy i działające na wyobraźnię barwy.

Pisanie książek dla dzieci, stawia przed Autorem poważne wyzwania, a  tym Jan Stanisław Kamyk Kamieński sprostał. Jako poeta i lekarz znakomicie utożsamił się z najmłodszymi, co sprawia, że obie strony znakomicie się rozumieją bawiąc.

To – jak wspomniano –  kolejna książka z serii, a więc należy oczekiwać następnych, co w czasie zmniejszającego się czytelnictwa ma wielkie znaczenie. Tym bardziej w relacjach dzieci i ich edukacji już od najmłodszych lat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *