Wizyta u Seniorów

W dniu 11 września 2019 roku o godz. 10.oo, Salę Klubową Dziennego Domu Seniora „SENIOR+” w Odrzywole w powiecie przysuskim, wypełnili w całości stali bywalcy tej nowo otwartej – w styczniu br. – placówki kulturalnej. Gościem ich bowiem był znany tu regionalista, autor wielu książek o regionie odrzywolskim – Andrzej Zygmunt Rola – Stężycki.

Spotkanie to – zorganizowane przez kierownictwo placówki – było od dawna oczekiwane, bowiem jego tematem wiodącym, były rozmowy o Odrzywole i jego mieszkańcach.

Odrzywół to gmina położona na północno – zachodnich krańcach powiatu przysuskiego, nadal mało znana i nie posiadająca jak dotąd literatury tematu. Opublikowana przez Andrzeja Zygmunta Rolę – Stężyckiego tzw. „Odrzywolska trylogia”, jest dziełem pionierskim, które w znacznym stopniu i w popularnej formie wypełniło lukę w dziejach tego mini regionu.

Rozmowom więc nie było końca, padło mnóstwo pytań i poruszonych zostało wiele wątków historycznych. Okazało się, że zagadnienia z zakresu dziejów lokalnych, są niezwykle pasjonujące. Poza tym bywalcy Domu Seniora poznali Autora nie tylko z zakresu jego dokonań publicystycznych, ale i jego innych a licznych zainteresowań i sukcesów na innych polach działania.

Spotkanie zakończyło się deklaracją częstszych spotkań, bowiem Odrzywół i jego historia, są pasjonującymi tematami dla jego mieszkańców.