Słowo o Bolesławskim

18 maja 2010 roku o godz. 17.30 w Sali „KLUBU GALERIA” Grójeckiego Ośrodka Kultury, pod auspicjami Miejsko – Gminnej Biblioteki Publicznej im. Władysława Skarbimira Laskowskiego, Andrzej Zygmunt Rola – Stężycki – dyrektor Instytutu Genealogii w Grójcu, zaprezentował swoją najnowszą książkę pt: „Słowo o Bolesławskim”.

Ta pierwsza biografia tego znanego, grójeckiego artysty – malarza, którego dotąd nie zindeksowane obrazy, zdobią kolekcje wielu – także zagranicznych – koneserów, została bardzo ciepło przyjęta przez kilkadziesiąt zebranych na promocji gości.

Autor – w ponad godzinnej gawędzie – przybliżył postać Artysty i jego twórczość, zaś obszerny fragment jego wielkiego dorobku artystycznego – ponad 150 obrazów – zaprezentował w multimedialnym przeglądzie.

Reprodukcje fotograficzne – wykonane przez Autora – wywołały wielkie zainteresowanie. Był to przecież pierwszy publiczny pokaz tak wielu dzieł Bolesławskiego, a był to jedynie fragment jego dorobku spośród tylko tego, który znajduje się w Grójcu i regionie.