Targi Książki

W dniach 21 – 22.11.2013 w godz.10.oo – 17.oo w Sali Koncertowej Urzędu Miasta w Radomiu odbyły się  4 Radomskie Targi Wydawnictw Regionalnych, zorganizowane przez Miejską Bibliotekę Publiczną im. Józefa A. i Andrzeja Załuskich.

         Wśród kilkudziesięciu prezentujących swój dorobek wydawców, był również Instytut Genealogii z Różanny w gm. Odrzywół, reprezentowany przez dyr. Andrzeja Zygmunta Rolę – Stężyckiego.

         Stoisko Instytutu oferowało liczne książki i albumy autorstwa ww., a odnoszące się w swojej tematyce do dziejów powiatów grójeckiego i przysuskiego. Regiony te są słabo opisane i tym samym nieznane, dlatego  też publikacje wzbudziły zainteresowanie.

Oferowano także wydane przez Instytut publikacje m.in. Wiesławy Adelajdy Pliszek – poetki z Grójca,  Mirosława Wiśniewskiego – leśnika z Bodzentyna, Stanisława Grądzkiego – poety z Łochowa, Andrzeja Kacały – podróżnika z Kopenhagi i Stanisława Kamyk Kamieńskiego – lekarza z Kraśnika. Była to równocześnie forma promocji nieznanych  w radomskim Autorów, prezentujących w swojej twórczości inne regiony.

W dniu 22.11.2013 o godz. 11.oo  Andrzej Zygmunt Rola – Stężycki, na zorganizowanym przez Organizatora spotkaniu, przedstawił licznym zebranym – a zainteresowanym działalnością Instytutu – jego program i formę działania.

Odniósł się on także do prowadzonych prac badawczych i związanej z tym publicystyki, dokumentującej stan badań i prezentujących nieznane większości Mazowsze Południowe i pogranicze opoczyńskie, na których zasadza się publicystyka i działalność wydawnicza Instytutu Genealogii.