01.04.2020
Wigilijny prezent new
W dniu 21.12.2019 roku o godz. 19.oo w Sali Konferencyjnej Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce, zgromadziło się wielu mieszkańców miasta i regionu.Tego dnia ta znana w Polsce - i nie tylko - placówka kulturalna, zamykała muzealny i artystyczny rok pod hasłem „Gwiazdo świeć, kolędo leć!”, w ramach XXII Wieczoru z Kulturą.

CZYTAJ CAŁOŚĆ...
Rozmowy z kadetami
Zespół Szkół Ponadpodstawowych i Mistrzostwa Sportowego w Lipinach w gminie Odrzywół w powiecie przysuskiem, jest jedną z nielicznych szkół w Polsce o wieloletniej tradycji i szerokim profilu nauczania, cieszącą się zasłużoną, dobą opinią.

CZYTAJ CAŁOŚĆ...

VII Targi Wydawnictw Regionalnych
W dniach 22 – 23.11.2019 roku w Radomiu miały miejsce VII Targi Wydawnictw Regionalnych.Tę cykliczną – organizowaną co dwa lata – imprezę kulturalną i w tym roku zlokalizowani w gmachu radomskiej Orkiestry kameralnej przy ul. Żeromskiego 53.W imprezie uczestniczyło 31 wydawców, wśród których prezentowali swoje publikacje edytorzy już znani i od lat istniejący na rynku książki, też IPN, oraz autorzy indywidualni.

CZYTAJ CAŁOŚĆ...
„MAJTKI BABUNI i inne facecje”
 „Majtki babuni…” – to kolejna książka Andrzeja Zygmunta Roli – Stężyckiego, o niezwykle frapującym tytule, stanowiąca kontynuację wydanego w roku 2002 „Bąbla w kałamarzu”.
CZYTAJ CAŁOŚĆ...

Uczniowie z Odrzywołu
Gwarno było w Sali Konferencyjnej Urzędu Gminy w Odrzywole w dniu 7.11.2019 roku. Tego bowiem dnia z inicjatywy pani Małgorzaty Dukały - bibliotekarki Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Odrzywole - we współpracy z dyrektorką Gminnej Biblioteki Publicznej tamże – pani Bogumiły Stępień, zorganizowano spotkanie uczniów klas starszych tej lokalnej wszechnicy, z regionalistą Andrzejem Zygmuntem Rolą – Stężyckim.

CZYTAJ CAŁOŚĆ...
Historyczne wystąpienie
W dniach 20 – 22 września 2019 roku Grójec świętował 600 – letnią rocznicę uzyskania praw miejskich. To były wyjątkowe dni, w których władze miasta zorganizowały liczne atrakcje: koncerty, zawody sportowe, pokazy, piknik militarny i rekonstrukcje wojskowe. Także liczne spotkania z wybitnymi Grójczanami i gośćmi z innych regionów. W tym także z miasta bliźniaczego, Starej Wsi Spiskiej na Słowacji.

CZYTAJ CAŁOŚĆ...