29.06.2022
<< wstecz

Słów klekotanieW grudniu 2014 roku Instytut Genealogii wydał kolejną publikację. Tym razem drugi już tom poezji Jana Stanisława Kamyk Kamieńskiego z Kraśnika – członka Rady Programowej Instytutu – pt,: „Słów klekotanie”.

To bardzo ciepły zbiór różnorodnych wierszy, zgrupowanych w kilku działach tematycznych, a nacechowanych retrospektywną w nich zadumą.replica watches Owa wielorakość jest dowodem dość wszechstronnych zainteresowań Autora i jego wielkiej wrażliwości. Utwory cechuje wielka przenikliwość, trafna ocena spostrzeżeń i swoisty a delikatny dowcip, sięgający ironii.

Swoista – zapewne przemyślana – różnorodność stylów, znakomicie współgrająca  z tekstami, czyni lekturę wielce interesującą, a niekiedy także intrygującą Autor zdaje się z rozmysłem bawić słowem, rzucając wyzwanie Czytelnikowi, w zaproszeniu do rozmowy.

Niektóre z zawartych w tomiku wierszy zostały nagrodzone na prestiżowych konkursach, m.in.: VII Mazowieckim Konkursie Literackim „Moja rodzina. Mój dom” – 2013 i  VIII  pt.: „…lecz ludzi dobrej woli jest więcej” – 2014 w Przasnyszu i zawarte w opublikowanych już antologiach.. Wydawca: Umysl miliardera