27.05.2018
Olimpiada Powiatowa
W dniu 25.01.2006 w siedzibie Starostwa Powiatowego we Włodawie w woj. lubelskim, miał miejsce finał I Powiatowej Olimpiady Genealogiczno – Heraldycznej. Organizatorem Konkursu było I Liceum Ogólnokształcące we Włodawie, a osobami prowadzącymi całość przedsięwzięcia: S.Dorota Korycińska - katachetka i Agnieszka Brzozowska – polonistka, wraz z Kołem Bibliotecznym tej szkoły, reprezentowanym przez ucznia klasy II – Sebastiana Parczewskiego.
CZYTAJ CAŁOŚĆ...
Wystawa w Warce
W dniu 6.03.2007 o godz. 18.oo w Salonie Wystawowym Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce, dyrektor Iwona Stefaniak dokonała otwarcia wystawy fotograficznej pt: „Dwory i pałace grójecczyzny”, autorstwa Waldemara Tereszkiewicza i Andrzeja Zygmunta Roli – Stężyckiego. Fotogramy przedstawiały architekturę i stan zabytkowych obiektów w okresie ponad 30 lat.
CZYTAJ CAŁOŚĆ...

Wieczór autorski...
W dniu 16.02.2007 o godz. 18.00, w Grójeckm Ośrodku Kultury miało miejsce niecodzienne wydarzenie. Był to wieczór autorski Andrzeja Zygmunta Roli – Stężyckiego – dyrektora Instytutu Genealogii w Grójcu, regionalisty, który w tym dniu prezentował swój dorobek literacki,Roger Dubuis Replica omawiając m.inn. najnowszą książkę regionalną pt. „Modrzewina. Przyroda i historia”, której jest współautorem.
CZYTAJ CAŁOŚĆ...
Szkolne spotkania
W dniu 17.11.2006 o godz. 11.oo, wychowawcy i uczniowie klas trzecich ursynowskiej Szkoły Podstawowej nr 322 im. Jana Brzechwy, przy ul. Dembowskiego 11 w Warszawie,hublot replica watches zorganizowali spotkanie z dyrektorem Instytutu Genealogii w Grójcu, Andrzejem Zygmuntem Rola – Stężyckim.
CZYTAJ CAŁOŚĆ...

Nowy Herbarz
W dniach 27 – 30.X.2005 na Targach Książki w Krakowie i w dniach i 25 – 27.XI.2005 na Targach Książki Historycznej w Warszawie pan Tadeusz GAJL – artysta plastyk, członek Rady Programowej Instytutu Genealogii - prezentował swoje swoje kolejne dzieło z zakresu heraldyki: „Herby szlacheckie Polski porozbiorowej“.
CZYTAJ CAŁOŚĆ...
Zakon Jaćwingów
W dniu 19.08.2006 w godz. 12.oo – 21.oo w miejscowości Kroże na litewskiej Żmudzi, miała miejsce niecodzienna uroczystość. Tam bowiem w atmosferze historycznych przekazów odnoszących się do dziejów Rzeczypospolitej Obojga Narodów i rodzin Radziwiłłów, Strawińskich, Wołodkiewiczów i innych znanych również dziś w Polsce osobistości (...) odbyła sie kolejna już inwestytura nowych członków restytuowanego w roku 1992 Zakonu Jaćwingów.
CZYTAJ CAŁOŚĆ...